Ekspres Victoria Arduino Eagle One 

Idealny ekspres dla kawiarni z dużym ruchem

Każdy z nas spełnia własną rolę. Rolą baristy, takiego jak ja, jest tworzenie dla was niezwykłego arcydzieła jakim jest kawa. Zapewniam, że każdy z nas, Baristów ColbergCoffee, przykłada ogromną wagę do tego, abyście mogli cieszyć się tym, co najlepsze ;). Począwszy od starannego doboru ziarna, przez umiejętności baristy, po ekspres, który siłą rzeczy musi być wysokich lotów. I przy nim dzisiaj się zatrzymamy.

Ekspres Victoria Arduino Eagle One

Sprzęt taki jak Viktoria Arduino Eagle One, z którego kawy można skosztować w naszej kawiarni, to orzeł wśród ekspresów.
Podczas parzenia kawy najmniejszy szczegół ma ogromne znaczenie, a to jaki ekspres wybierzemy jest rzeczą szczególną.
Zastanawiacie się dlaczego? W tym wpisie przedstawię wam możliwości naszego ekspresu poparte własnymi doświadczeniami, wraz z opinia co wyróżnia go od innych sprzętów dostępnych na rynku.

 

 

 • Technologia dwóch bojlerów
 • System P.I.D (elektroniczna kontrola temperatury)
 • Saturowane grupy (możliwość utrzymania stabilności temperatury)
 • Podświetlenie grupy- oświetlenie LED 
 • Podgrzewacz filiżanek 
 • Ładny Design oraz jakość wykonania

 

VICTORIA ARDUINO EAGLE ONE 2 GR
VICTORIA ARDUINO EAGLE ONE 2 GR
 • Nowoczesny system grzewczy NEO ( New Engine Optymalisation)
 • COOL TOUCH SYSTEM – izolowane termicznie dysze do spieniania mleka
 • Podgrzewacz do filiżanek 
 • Nowoczesny wyświetlacz TFT 
 • Ergonomia pracy- łatwa i szybka obsługa 
 • Dozowanie Wolumetryczne 
 • Podłączenie do WIFI i Bluetooth
 • Jakość wykonania – Stal nierdzewna + ABS
 • Świetny, Nowoczesny Design 
 • autopurge

Rzeczy Szczególnie Warta Uwagi 

Co to jest system wolumetryczny?

W lokalach które przykładają ogromną wagę do tego, aby pożądany przez wszystkich miłośników, napar z kawy był jak najlepszy. Oprócz rzeczy wszystkim znanych, takich jak umiejętności, wiedza, czy jakość, odpowiednio dużą wagę, należy przyłożyć na powtarzalność. Sprzęt taki jak Viktoria Arduino, jest wyposażony w system wolumetryczny, który pozwala na osiągnięcie jak najlepszego espresso, za każdym razem tak, aby przy każdej okazji móc cieszyć się z wyśmienitej kawy zaparzonej zawsze tak samo i w jak najlepszy sposób, dzięki możliwości ustawienia przez baristę żądanej objętości i utrzymywanie jej, w ciągu całego dnia pracy.

Na grupie można ustawić indywidualne dozy, o różnej wielkości uzysku, temperaturze wody i ciśnieniu potrzebnemu do produkcji kawy.

czy to nie jest wspaniałe?, kosztować tak samo pyszną kawę nieważne czy spieszymy się do pracy i chcemy wypić “szybkie espresso”, czy może chcemy się spotkać przy kawie ze znajomymi w ulubionej kawiarni, kawa za każdym razem będzie tak samo pyszna:)

Autopurge

Automatyczne czyszczenie każdej grupy zaparzającej przyśpiesza pracę baristy i automatycznie dba o jakość naszej kawy.

SIS (Soft Infusion System)

System automatycznie dopasowuje ciśnienie i zwiększa je w miarę postępu ekstrakcji.

Silnik NEO

Wykorzystuje system natychmiastowego ogrzewania z mechanizmem izolacyjnym, który ogranicza nie tylko rozpraszanie ciepła, ale także zużycie energii. Działa niemal natychmiast, pozwalając na podgrzanie tylko takiej ilości wody, jaka jest potrzebna do ekstrakcji, zmniejszając w ten sposób koszty związane z energią. Produktywność i wydajność pozostają wysokie, ale zużycie jest znacznie zmniejszone. LCA * (ocena cyklu życia) wykazała, że ​​Eagle One miał o 23% mniejszy wpływ na środowisko niż inne urządzenia z tej samej kategorii.

TERS (Temperature Energy Recovery System)

Wykorzystuje odprowadzaną wodę do wstępnego podgrzewania wody wpływającej. Rezultatem jest 8% oszczędności na całkowitym zużyciu maszyny. 

 

Jesteśmy więc w stanie stwierdzić, że oprócz mocnego nacisku na jakość uzysku, producenci równie mocno skupili się na ekologii oraz oszczędności, co zawsze jest dobrym połączeniem.

Bardzo wysoka jakość = Duża oszczędność 

Viktoria Arduino Eagle One -Barista parzy kawę

Ekspres Jako Ułatwienie Pracy Baristy

 

“CZAS” i “WYGODA”– co te słowa mogą znaczyć dla prawdziwego baristy?, myślę ze bardzo wiele, dla mnie, czyli osoby która zwykle na co dzień robi dla was kawę znaczy bardzo dużo. Oprócz kwestii jakości, bardzo ważnym czynnikiem na którym trzeba się skupić jest czas i wygoda wykonywanej pracy.

 

Wiadomo tworzenie takiego dzieła jakim jest kawa to proces, jednakże każdy proces można w jakimś stopniu ulepszyć, zmodernizować, poprawić. Myślę, że każdy fanatyk kawy uwielbia kiedy jest ona zrobiona w sposób jak najlepszy, ale również możliwie jak najszybszy. Aby połączyć te dwie kwestie przychodzi ekspres Viktoria Arduino, łączy on zarówno doskonalą jakość, jak i wysoka efektywność.

Sam jako osoba pracująca na takim sprzęcie od 6 miesięcy jestem w stanie stwierdzić, że używanie jego przynosi mi wiele radości, i równie wiele satysfakcji.

Dużą zaleta tego ekspresu jest fakt, że posiada on dwa osobne bojlery, dzięki czemu, jest w stanie być gotowy do pracy w ciągu 7 min.,  od momentu jego włączenia, a bojler pary gotowy do pracy w 20 min. Myślę ze jest to wynik jak najbardziej zadowalający dla każdego.

Jest to przecież sprzęt używany przez najlepszych ;), a my chcemy wam dawać wszystko co najlepsze. 🙂

DESINGN

Na koniec kilka słów o wyglądzie.

Lubicie może szybkie samochody?, nawet jeżeli to nie jest wasza pasja to trzeba przyznać, że wyglądają zjawiskowo, dbanie o detale, jakość wykonania, mówiąc w skrócie rzeczy, na które warto popatrzeć.

Osobiście tak jak wy lubuje się w tematach kawy, więc dla mnie takim “Maserati” wśród ekspresów jest właśnie model Viktoria Arduino Eagle One. Pod pewnymi względami przyjemna dla oka prostota, z drugiej strony awangardowa stylizacja dzięki, której widząc go można odnieść wrażenie, że jest to sprzęt z górnej półki. Dodatki takie jak przejrzysty wyświetlacz TFT, czy wklęsło-wypukły front, są dowodem na zamiłowanie do detali i wyjątkową precyzje wykonania. Z pewnością jest to ekspres, który nie tylko swoimi specyfikacjami, ale również wykonaniem wyniósł parzenie kawy na wyższy poziom .Dla fanów estetyki spełnia on wszystkie wymagania.

Skromnie jestem w stanie przyznać, że nie pracowałem jeszcze na tak wyrafinowanym i praktycznym ekspresie jakim jest Eagle One.

Podsumowanie

Sprzęt odgrywa dużą rolę w procesie parzenia kawy. To jaki będzie efekt końcowy, w dużej mierze zależy od sprzętu na jakim zostanie zaparzona. Lecz to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak dobrze już wiecie, wpływ na to ma mnóstwo czynników, a to jaki ekspres wybierzecie to jeden z nich. Mam nadzieje, że ten wpis rozjaśnił kilka ważnych kwestii, czyli czym tak naprawdę jest ekspres, z którego kawy możecie kosztować na co dzień w naszej kawiarni.

Dla mnie, jako baristy, korzystanie z niego przynosi wiele radości.

Wyprzedaż!
Original price was: 32 055,65 zł.Current price is: 24 000,00 zł.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania o możliwości sprzętu, opcje finansowania skontaktuj się z ekipą EkspresGastro.pl

Dodaj komentarz

Facebook
YouTube
Instagram